Menu

Українською

GRAINS OF TRUTH.

zernapravdy.org

ПРО ПРОЄКТ.

Голодомор — геноцид, вчинений тоталітарним режимом, щоб змусити українців підкоритися колективізації.

За найскромнішими підрахунками у 1932-1933 роках в Україні обірвалося життя близько 3,5 мільйонів українців, а за більш реалістичними — понад 4,5 мільйони втрат з урахуванням ненароджених дітей. Радянська влада очистила пам’ять, документи та кожну згадку про цей злочин.

Перед нами постало завданням розпочати кампанію збору коштів, об’єднати всіх українців навколо створення Музею Голодомору, зробивши це не урядовим проєктом, а власноруч створеним кожним українцем.

ІДЕЯ.

В концепцію проєкту лягла проста ідея — кожен грошовий внесок відроджує пам’ять про одну конкретну жертву, а не знеособлене число 4-7-10 чи 14 мільйонів. Люди не спроможні осягнути такі великі цифри, але можуть відчути кожну окрему трагедію.

ВТІЛЕННЯ.

Українці більше готові пожертвувати, коли йдеться про конкретну людину, ніж загальну проблему. Люди жертвують людям. Щоб зробити це особистою історією, кожну пожертву ми пов’язали з відкриттям лише одного імені з 7 000 000. Одне пожертвування — пам’ять про одну жертву.

Символом кожної жертви стало зерно. Для українців воно уособлювало життя, яке, вдираючись у домівки селян відбирали — це буквально означало позбавлення їх життя.

Ми створили трафарет, який зберігає оригінальну форму логотипу, але дозволяє щоразу наповнювати його унікальним вмістом. Зусиллями кожного окремого українця, ця порожнеча буде заповнена — і в візуальному сенсі, і в частині спогадів, свідчень і матеріалів, і в частині коштів на створення Музею. Таким чином, кожен охочий українець може створити унікальне зерно — історію конкретної людини, та завантажити його на платформу.

Це перша у світі ідентичність, яка спочатку порожня і наповнюється спогадами людей по ходу проєкту. Таким чином, платформа створена, розроблена та зібрана українцями! І це змушує людей відчувати, що музей належить їм.

Платформу запустили напередодні 28 листопада — Дня пам’яті жертв Голодомору.

РЕЗУЛЬТАТИ.

100 тис

зерен — вже на платформі

3,5 млн

гривень пожертвували у перші вихідні

6,5 млн

гривень було зібрано за 6 місяців

20 країн

люди з 20 країн світу зробили благодійний внесок

Команда.

Art Director

PR manager

Єлизавета Заремба

Creative Copywriter

Кирил Чистяков

Account Manager

Graphic Designer

Яна Зіневич

Creative Producer

Інші кейси.

Міністерство культури та інформаційної політики України

150 імен Лесі.

Напишіть нам.

Готові розпочати співпрацю? Ми хотіли б почути більше. Розкажіть нам трохи про себе і ми незабаром з вами зв’яжемось.

01 / 04

Введіть своє ім'я *

Введіть свій е-mail *

Введіть своє повідомлення *